Acılı Babadan Eylem Tok ve Oğluna Çağrı

16 yaşındaki Timur Cihantimur’un kontrolünden çıkan ATV’siyle Oğuz Murat Aci’ye çarpıp hayatını kaybetmesi sonucunda Türkiye gündemine oturan olayda, Cihantimur ve annesi Eylem Tok’un Amerika’ya kaçtıkları ve burada keyifli bir şekilde dolaştıkları görüntülendi. Bu trajik kazada evladını kaybeden baba Özer Aci, CNN TÜRK Muhabiri Çağdaş Evren Şenlik’e detayları anlattı. Baba Aci, olay yerine gelerek kaçan eş ve oğluna çağrıda bulundu, “Teslim olun” dedi.

Olayla ilgili yeni detaylar ortaya çıkarken, acılı baba Özer Aci, CNN TÜRK’e özel açıklamalarda bulundu. Aci, “Maddi yönü bir tarafa, manevi olarak istedim. Onlardan tek bir istekte bulundum. Gelip eşinizi ve çocuğunuzu alın, adalete teslim edin dedim. Bunu kabul edebilir. Yaralı tanıklar, kaza anında ışık kümesi gördüklerini ve her şeyi hatırlamadıklarını ifade ediyorlar. Oğlum ve ATV’si aşağıya düştü. Sonrasında taziyeye gelebilirsiniz dedim. Onlar da geldiklerini söylüyorlar. Ancak basit bir soru sormak istiyorum. Eğer gerçekten evime ve oğlumun evine gelmişlerse, evimin kapı rengi nedir, evimin rengi nedir? Geldiklerini iddia ediyorlar” şeklinde konuştu.

Acılı baba, Cihantimur ailesinin kendilerine bir geçmiş olsun telefonu bile göndermediğini belirtti. “En azından bir geçmiş olsun telefonu beklerdim. Avukatları veya kendilerinden gelebilirdi. Ancak böyle bir talep gelmedi. Şimdiye kadar geçmiş olsun dileklerini ileten olmadı” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x