Ünlü çiftin 16 yaşındaki oğlu 5 kişiyi ezip bir bebeği babasız bıraktı: Yurt dışına kaçtılar!

İHA

İstanbul’da 1 Mart’ta akşam saatlerinde Belgrad Ormanı yönüne motorlarla giden Oğuz Murat Acı (29), Tahsin Arslan (23), Süleyman Arslan (21), Hasan Topal (25), İbrahim Gümüş (27), motorlardan birinin arıza yapmasıyla Kemerburgaz yolunda emniyet şeridinde durdu.

Evli ve 1 çocuk babası Oğuz Murat Acı, bir ATV motorunun ışıklarını yakarak önlem almaya çalıştı.

Diğer şahıslar ise motordaki arızayla ilgilenmeye çalışırken korkunç bir meydana geldi.

16 yaşındaki çocuk lüks aracın direksiyonuna geçti: Can aldı

O esnada Timur Cihantimur yönetimindeki 34 EGG 06 plakalı Porsche marka lüks araç, yol kenarında bekleyen şahıslara çarptı.

Çarpmanın etkisiyle 5 kişi, ormanlık alana savruldu.

Yaralananlardan Oğuz Murat Acı’nın durumunun daha ağır olduğu aktarılırken, hastaneye kaldırılan genç adamın hayatını kaybettiği öğrenildi.

Kaza sonrası Timur Cihantimur, telefon ile annesini arayarak olay yerine gelmesini istedi.

Annesinin ünlü yazar, babasının da estetik doktoru olduğu ortaya çıktı

Bunun üzerine olay yerine gelen ünlü yazar Eylem Tok, oğlu Timur Cihantimur’u alarak olay yerinden kaçtı.

Kaza sonrası olay yerinden kaçan Timur Cihantimur ve yazar Eylem Tok’un, saat 02.00 sıralarında İstanbul Havalimanı’na geldikleri öğrenildi.

Havalimanındaki işlemlerinin ardından anne ve oğlunun, uçakla Mısır’a gittikleri öğrenildi.

Oğlunu önce olay yerinden sonra da ülkeden kaçırdı

Timur Cihantimur ve Eylem Tok’un, kaza yerinden ayrıldıktan sonra İstanbul Havalimanına geldikleri görüntüler ortaya çıktı.

Görüntülerde, 16 yaşındaki zanlıyla anne Eylem Tok yer alırken, ünlü estetik doktoru baba Bülent Cihantimur’un olmadığı görüldü.

Görüntülerde, anne ve oğlun araçla havalimanına geldiği, turnikelerden geçtikleri ve daha sonra pasaport kontrol noktasından geçerek uçağa gittikleri görülüyor.

Havaalanından görüntüler

Diğer yandan kazada yaralanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Oğuz Murat Acı, önceki gün Sarıyer Gümüşdere Camii’nde düzenlenen tören sonrası son yolculuğuna uğurlandı.

Kaza ile ilgili başlatılan incelemelerin devam ettiği öğrenildi.

Öte yandan kaza sırasında Oğuz Murat Acı ile birlikte olan kayınbiraderi Süleyman Arslan, o anları anlattı.

“Arkalarından birlikte gelen bir araç ile kaçmışlar”

Arslan, “ATV’ler ile yola çıktık. Orman yolundan Göktürk’e kadar gidip orada yakıt aldık. Dönüşte benim kullandığım ATV arızalandı. Virajda durmak istemedik, gelen araçların bize çarpmaması için ileri aldık. Biz ATV’nin sorununu çözmeye çalışırken, vefat eden eniştem Oğuz, ‘ATV’leri döndürelim, ışığı görsünler bize çarpmasınlar’ dedi. Bazı araçlar bizi fark edip yavaşladı. Bize çarpan araç aşırı süratliydi. Aracın ışığını görmemizle aracın kayması bir anda oldu. Aşağı ormanın içine uçmuşum, bana seslendiler. O an toparlanmaya başladım, sonra ‘Oğuz yok’ dediler. Onu aradık, ardından ambulanslar geldi, sedye ile onu yukarı çıkardık. Kuzenim aracın altında kalmıştı onu da çıkardık. Diğer arkadaşlarım da yerde yatıyordu. Ben de mecbur ayakta durmak zorundaydım. Arkalarından birlikte gelen bir araç ile kaçmışlar.” dedi.

1 hafta önce açtığı sergide söyledi: İyiler ve kötüler var dünyada…

Son olarak yazar Eylem Tok, bir hafta önce eşi Bülent Cihantimur ile bir sergi açmıştı.

Açtığı sergide sürekli ‘iyilik’ vurgusu yaptığı dikkatlerden kaçmayan Eylem Tok, şunları söylemişti:

“Beni yaptığım işlerle tanıyıp seven, bugün de yalnız bırakmayan değerli konuklar; öncelikle burada bulunan dostlarıma ve sizlere teşekkür etmek istiyorum. Burada bulunamayan arkadaşlarımın da kalplerinin benimle olduğunu biliyorum. Hayat basit aslında… Birbirimizin gölgesiyiz. İyiler ve kötüler var dünyada. Kurşunlanarak, bombalanarak, yakılarak, dövülerek öldürülen yazarlar, sanatçılar iyi insanlardı. Ülkesini terk etmek zorunda kalan aydınlar iyi insanlardı. Onların savaşı kendileri için değildi sadece; katillerinin, düşmanlarının iyi bir yaşama sahip olması da dertleriydi. Ve şimdi bizler sorumluyuz. Tüm dünyanın iyiliği için savaşmış bu insanların mirası bize emanet. İşte bu yüzden birbirimizin gölgesiyiz.”

Emniyet açıkladı: Mısır’a gittikleri tespit edildi, gerekli tahkikat devam ediyor

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, bugün konuya ilişkin bir açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x